„Venčenie vozidla“ – neuveriteľný príbeh #4

Keď necháte auto dlhšie stáť

môže sa vám aj toto stať…

„VENČENIE VOZIDLA“ – Možno ste sa s týmto pojmom už poniektorí stretli, hlavne u „low-cost lacných“ konkurenčných systémov. Tieto “úsporné a kvalitné“ GPS systémy, ktoré sú akože garanciou kvality vám okrem nasľubovaných výhod pridajú ešte zopár ďalších o ktorých ste ani netušili. Stačí ak vozidlom nejazdite cca 2 a viac týždňov napr. kvôli dovolenke, tak potrebujete svoje auto vyvenčiť. S týmto pojmom sme sa stretli u zákazníkov, ktorí nám telefonujú, či aj u nás v INFOCAR je venčenie potrebné.


Najprv sme nechápali, či si z nás niekto robí posmech, no dnes už tomu „venčeniu“ chápeme.

Náš už dnes verný zákazník sa s nami podelil o svoje zážitky. Nechal sa žiaľ dávnejšie nahovoriť na „najlepší a najkvalitnejší“ systém od konkurencie a neskôr zistil obrovskú zradu.

V istej spoločnosti, kde mali zamestnanci pridelené služobné vozidlá nastalo bežné letné dovolenkové obdobie.  Spravidla počas dovoleniek nechávali zamestnanci firemné vozidlá dlhšiu dobu zaparkované doma, alebo na firme.  Po návrate z dovoleniek poniektorí zažívali nepríjemné chvíle, keď sadli do vozidla a ani „cvak“. Batéria totálne vybitá. Kto to zažil vie o čom tu píšeme. Stáva sa to hlavne vtedy, keď to najmenej očakávate a práve potrebujete niekam súrne odísť. Takéto prípady sa im žiaľ stávali pomerne často. Ich už bývalý poskytovateľ im vtedy povedala, že je to normálne, keď sa s autom nejazdí dlhšiu dobu. Tu sa však jednalo o cca 2. týždne! Ich “kvalitný GPS systém“ vymlátil autobatérie a zničil ich nenávratne.

Nepríjemné prekvapenie

Úplné vybitie batérie pod kritickú hodnotu znamená jej totálne a nenávratné zničenie, pretože sa batéria už nedá nabiť. Preto vo firme zaviedli tzv. venčenie vozidiel, kde kľúče počas dovoleniek nechávali na office, aby ich zamestnanci z času na čas vyvenčili, čiže previezli sa automdobili tak batériu. Toto sa však nedalo robiť dlhodobo a vznikali znova problémy s totálnym vybitím autobatérií. Niektoré ich zariadenia obsahovali dokonca aj záložné zdroje, ktoré sa jedného dňa tiež vybili a spôsobili rovnaký efekt zničenia autobatérie.

Takže “šetriaci“ systém zákazníka napriek podozrivo výrazne nízkej investícii u konkurencie spôsoboval aj výrazné investície do nových autobatérii, kde napríklad jedna pre systém štart/stop stála aj cez 200,-€. Zákazník si potom s nami rýchlo zrátal, že nič neušetril práve naopak prerábal a to dosť výrazne. Ako sa hovorí „keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú“ to platilo doslovne. Ich poskytovateľ im samozrejme nepovedal, že tento problém tu hrozí. Takéto rizikové GPS zariadenia majú spravidla vysoký odber energie, čo zapríčinilo tieto poruchy. Tieto zariadenia nemajú ani typové schválenie či homologizáciu pre montáž do MOTOROVÝCH VOZIDIEL, pretože nespĺňajú normy povoleného min. odberu elektrickej energie.

S naším systémom INFOCAR žiaden zákazník nepotrebuje praktizovať „venčenie“ vozidla. Treba si uvedomiť, že počiatočná najnižšia cena systému nie je zárukou šetrenia. Ak si budete vyberať, tak si vypýtajte homologizáciu, alebo typové schválenie pre montáž do motorových vozidiel a presvedčte sa o odbere el. energie GPS zariadenia. V „sleep“ režime by zariadenie nemalo odoberať viac ako 10mA. Ochrana proti zničeniu batérie by mala byť samozrejmosťou. (zariadenie sa pri kritickom poklese napájania samo vypne a nezničí batériu).


Naše unikátne GPS zariadenia INFOCAR predstavujú slovenskú kvalitu:

• zabezpečujú ochranu proti zničeniu autobatérie

obsahujú unikátny power-management, ktorý šetrí autobatériu
majú typové schválenie pre montáž do motorových vozidiel
spĺňajú normu EHK – elektromagnetická kompatibilita
• sú riadne homologizované pre použitie u motorových vozidiel a doprave

• nie je potrebné ich pravidelne po 3-4 rokoch meniť

Ekonomická výhodnosť vytvára dlohodobo šetriaci efekt.


OCHRANA PRED ZNIČENÍM AUTOBATÉRIE JE NAŠA ĎALŠIA KONKURENČNÁ VÝHODA A VAŠA ISTOTA.


Ak Vás táto téma zaujala dohodnite si s nami nezáväzné predstavenie a bezplatné otestovanie systému
s ktorým môžete významne ušetriť a znížiť si prevádzkové náklady Vašich firemných vozidiel. 


Ako je to u vás? Tiež venčíte? U nás máte jedinečnú možnosť sa o tom presvedčiť ak kliknete tu.